Iskola tevékenysége
Iskolánk tevékenysége

Küldetésünk az Európai Unió szellemiségének, az élethosszig tartó tanulás feltételeinek, lehetőségeinek megteremtése. A tankötelezettségen kívüli korú fiatalok, felnőttek iskolázottsági hiányának pótlása, ismereteinek továbbfejlesztése, a munkába állást elősegítő ismeretek, tudások közvetítése, a képzettségi szint emelése.

Képzéseinkről

Érettségi vizsgára felkészítő képzéseinket esti munkarend szerint tartjuk hétköznap délutánonként, szombaton délelőtt, hogy igazodjunk tanulóink munkahelyi elfoglaltságához.
Az oktatás keretében minden évfolyamon közismereti tantárgyakat (magyar, matematika, történelem, biológia, földrajz, kémia, fizika, idegen nyelv, informatika) tanulnak a tanulóink. A tanév folyamán két alkalommal (november, március) beszámolókon adnak számot tudásukról, év végén osztályozó vizsgát tesznek.
Az angol és a német nyelv tanulására van lehetőség. Tanulóink a kezdő évfolyamokon (9. vagy 10.) ezen nyelvek egyikét választhatják.
Családi pótlékot jogszabályi keretek között igénybe veheti.
A felnőttoktatásban résztvevők számára diákigazolvány jár.

Egyéb tudnivalók
  • Az iskolai előképzettséget beszámítva bármely évfolyamunkra várjuk jelentkezését!
  • Az oktatás a Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskolában (6721 Szeged, József Attila sugárút 26.) folyik.
  • Az iskolai életet hangulatos rendezvényekkel tesszük színesebbé, emlékezetesebbé.